Ukończyłam dwa kierunki na poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych (obecnie Uniwersytet Artystyczny): w 2008 roku uzyskałam dyplom w zakresie grafiki warsztatowej, a w 2010 roku z malarstwa sztalugowego. Z tych dwóch dyscyplin, to właśnie malarstwo stało się docelowym terytorium moich działań twórczych.
Najczęściej eksplorowanym przeze mnie tematem jest portret. Szczególnie kobiecy, gdyż otoczenie, w którym się obracam i tworzę, to świat mocno sfeminizowany, co siłą rzeczy wpływa na dobór modeli.
Równolegle drążony wątek to pejzaż, najczęściej przedstawiający miejsca odwiedzone w podróży, bądź takie z którymi czuję się związana emocjonalnie, np. rodzinne miasto Poznań, czy nadmorskie okolice Darłowa.
Od kilku lat, z powyższej tematyki wyłania się inny rodzaj wizji przekładanej na materię malarską, w postaci kompozycji fantastycznej, często nawiązującej do mitologii słowiańskiej, bądź literatury. Pejzaże stają się w nich tłem dla tworzonych historii.
Stosowane przeze mnie techniki to akryl bądź olej na płótnie, rzadziej na desce lub płycie pilśniowej. Pracę nad każdym nowym dziełem inauguruję niemal rytualnym użyciem podmalówki w barwie brązu van Dycka. Cechą charakterystyczną są przebijające spod warstw farby węglowe linie pierwszego szkicu, często płynne i rozchwiane, nadające światu przedstawianemu w obrazach specyficzną przestrzeń.
Od 2010 roku zajmuję się własną działalnością artystyczną, która zaowocowała w 2016 roku dwoma wystawami indywidualnymi. Lata 2014 i 2015 poświęciłam głównie akcji artystycznej, skupionej na losowym rozpowszechnianiu miniaturowych prac portretowych poprzez geocaching. Była to działalność non-profit, nierozerwalnie połączona z prowadzeniem mojego bloga. (www.blogmalarki.blogspot.com.)